O NAS

SZKOŁA PŁYWANIA AQUASPORT

Szkoła Pływania Aquasport została założona przez Tomka Łaskawca i Damiana Bigaja – absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach – we wrześniu 2008 roku. Jesteśmy młodymi, chętnymi do pracy ludźmi mającymi różne pasje i hobby. Pływamy, jeździmy na nartach, gramy w siatkówkę, piłkę nożną. Życie spędzamy w ciągłym ruchu. Od jakiegoś czasu organizujemy również wyjazdy narciarskie i letnie obozy rekreacyjno-sportowe. Poprzez zabawę w wodzie i na stokach zaszczepiamy naszym małym podopiecznym chęć do aktywnego spędzania czasu wolnego. Jednocześnie uczymy ich tej ważnej w naszym życiu umiejętności ruchowej, jaką jest pływanie. Zarówno ze względu na bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu (np. w czasie wakacji nad wodą) jak i w dobie gier komputerowych, internetu oraz coraz częściej ujawniających się chorób cywilizacyjnych, rekreacja ruchowa jest czynnością, na którą świadomy rodzic powinien kłaść nacisk, aby zapewnić swojemu skarbowi prawidłowy rozwój organizmu.

Pływanie wpływa na rozwój motoryczny i somatyczny młodego człowieka. Wykonywanie ćwiczeń w wodzie nie powoduje obciążania stawów oraz kręgosłupa, a co za tym idzie zwyrodnień układu kostnego. Ma świetny wpływ na rozwój układu oddechowego oraz krążenia. Zalecane jest zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Pływać może niemal każdy, bez względu na kondycję i wiek. Podczas tej czynności relaksujemy się zarówno fizycznie jak i psychicznie. Na naukę pływania nigdy więc nie jest za późno, a korzyści wynikające z tego rodzaju aktywności fizycznej są ogromne.

Dlatego właśnie powstała Szkoła Pływania Aquasport. Przez kilka lat naszej działalności zaszczepiliśmy potrzebę ruchu wielu młodym i dorosłym mieszkańcom Olkusza. Z nami nauka pływania jest bezpieczna, przyjemna i bezstresowa. Każdy z naszych wykwalifikowanych, doświadczonych i sympatycznych instruktorów jest również ratownikiem WOPR.

NIE CZEKAJ

Wpływaj na zdrowie!!!

Współpracujemy z:

REHAsportiva

REHAsportiva